0 yorum | Okunma 7630
  • Print

EPDK- Yenilenebilir Enerji Lisanssız Üretim Yönetmeliğini Yayınladı

 

 

 

EPDK Lisanssız elektrik üretimi ile ilgili yönetmeliğin son halini yayınladı:

Bu Yönetmelik, elektrik piyasasında; yalnızca kendi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kojenerasyon tesisi kuran gerçek ve tüzel kişilerden lisans alma ve şirket kurma yükümlülüğünden muaf tutulacaklara uygulanacak usul ve esaslar ile yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücü azami beş yüz kilovatlık üretim tesisi ve/veya mikro kojenerasyon tesisi kuran gerçek ve tüzel kişilerin lisans alma ve şirket kurma yükümlülüğünden muaf tutulması ve bu kapsamdaki tesislerin denetimi ile üretilen ihtiyaç fazlası elektrik enerjisinin sisteme verilmesi halinde uygulanacak usul ve esasları kapsıyor.

Yönetmelikle Lisansız elektrik üretimi yapmak isteyenlerin neler yapmaları gerektiği, hangi kurumların neler isteyebileceği, açık bir şekilde belirlendi.

Yönetmeliğin son halini aşğıda bulabilirsiniz.

http://www.power.gen.tr/dosyalar/Lisanssiz%20Elektrik%20Uretim%20Yönetmeligi.pdf

 

 


 

Etiketler: EPDK RES Lisansları Lisanssız Elektrik Üretimi 500 kw a kadar Lisans gerekmiyor

 

İçeriğimizle ilgili yorumlarınızı gönderebilirsiniz, üye girişi yaparak göndermezseniz yorumunuz misafir olarak gözükecektir. Gönderdiğiniz yorumlar, kanunlara ve ahlaka aykırı olmamalı, hakaret ve reklam içermemelidir.Yorumlarınız uygun bulunmazsa yayınlanmayacaktır, yorumlarınızın yayınlanmaması veya bazı bölümlerinin çıkarılarak yayınlanmasından dolayı bir hak iddia edemeyeceğinizi peşinen kabul ediyorsunuz, kabul etmiyorsanız lütfen yollamayın.   Yayın kurallarımız

 

Yorumunuzu Yazın
Email Adresiniz
Döviz