0 yorum | Okunma 117380
  • Print

Dizel Jeneratör Doğalgaz Dönüşümü

 

 

 

Dizel Jeneratör Doğalgaz Dönüşümü

Arex Bi-Fuel Sistem


BENZER İÇERİK


Doğal gaz kullanımının yaygın olduğu Ülkemizde, Doğalgazlı jeneratörlerin kullanılması aynı oranda gelişmiş değildir. Bunun en önemli nedenlerinden birincisi Doğal gaz jeneratörlerinin fiyatlarının Dizel Jeneratörlerle kıyaslandığında çok pahalı olmasıdır. Kullanmakta olduğu Dizel jeneratörü olanların ise bunu değerlendirip, yeni bir Doğalgazlı jeneratör alması ise çok daha masraflı bir yatırımdır.

Bu nedenle dünya da yaygın olarak Dizel Jeneratörlerin Doğalgazla da çalışacak şekile dönüştürülmesi hızla büyüyen bir sektör olarak göze çarpmaktadır.

Doğalgaz çevrim sistemleri konusunda dünyanın en  büyüklernden olan Hollanda da kurulu Arex Interantional BV firması yeni açtığı Türkiye ofisi kanalıyla ürünlerini pazarlamaya başalmıştır.

Amerika da üretilen bu çevrim sistemleriyle Jeneratörde herhangi bir değişiklik yapmadan monte edilen bir kit ile 10 kw dan 3 MW a kadar Dizel veya Fuel kullanan jeneratörleri çift sisteme çevirmek çok ekonomik ve iyi bir çözüm olmaktadır.

Bu sistem sayesinde ilk başlangıcını Dizel yakıtla yapan jeneratör, belirli bir ısıya geldikten sonra ister %100 Doğalgazla isterseniz %100 Dizel olarak çalışmaya devam eder. Geçişler tamamen otomatik olarak gerçekleştiğinden yakıttaki azalma veya kötü  gaz kullanımından doğan vuruntularda meydana gelmez.

Avantajları:

- Devamlı ve kesintisiz yakıt kaynağı olan Doğalgazla çalışabilirsiniz. Bu sayede Dizel yakıtı fazla miktarda stoklamak yükünden ve yerinden kazanırsınız.

- Doğalgaz fiyatının ucuz olmasından dolayı ürettiğiniz elektriğin maliyeti çok ciddi oranlarda düşer.

- Doğalgazın Dizele göre daha temiz olmasından dolayı bakım süreleri ve motor ömrü uzar.

http://www.arexinternational.com

 


 

 

İçeriğimizle ilgili yorumlarınızı gönderebilirsiniz, üye girişi yaparak göndermezseniz yorumunuz misafir olarak gözükecektir. Gönderdiğiniz yorumlar, kanunlara ve ahlaka aykırı olmamalı, hakaret ve reklam içermemelidir.Yorumlarınız uygun bulunmazsa yayınlanmayacaktır, yorumlarınızın yayınlanmaması veya bazı bölümlerinin çıkarılarak yayınlanmasından dolayı bir hak iddia edemeyeceğinizi peşinen kabul ediyorsunuz, kabul etmiyorsanız lütfen yollamayın.   Yayın kurallarımız

 

Yorumunuzu Yazın
Email Adresiniz
Döviz